BitcoinKriptovaluta hírek

A kínai Bitcoin bányászok a tiltás ellenére is megtartották a Bitcoin hashrate 55%-át

A kínai Bitcoin bányászok továbbra is dominálnak, annak ellenére, hogy Kínában tilalom van érvényben a kriptovalutákra. Ki Young Ju, a CryptoQuant alapítója és vezérigazgatója szerint, míg a kínai bányász poolok a Bitcoin hashrate 55%-áért felelősek, addig az amerikai poolok körülbelül 40%-ot kezelnek.

A kínai bányászok dominanciája figyelemre méltó annak fényében, hogy az ország 2021-ben teljes mértékben betiltotta a bányászatot és a Bitcoin kereskedelmét. Ezt az intézkedést a kínai hatóságok azért vezették be, hogy csökkentsék a pénzügyi kockázatokat, és kezeljék a pénzáramlást a rendszerben.

A jelentések szerint azonban Kína fontolgatja a pénzmosás elleni jogszabályainak jelentős felülvizsgálatát 2025-ben, kiterjesztve azt a kriptovaluta tranzakciókra is. A változtatások a szektorban tapasztalható növekvő felügyeleti igényekre adott válaszok lennének.

A javasolt módosítások egy olyan időszakban érkeznek, amikor a szárazföldi felhasználók megtalálták a módját annak, hogy a meglévő tilalmakat megkerülve hozzáférjenek a kriptopiacokhoz, ami pénzmosás lehetőségét is felveti.

Mike Novogratz, a Galaxy Digital vezérigazgatója az X-en (korábbi Twitter) osztotta meg, hogy olyan híreket hallott, amelyek szerint Kína 2024 végére feloldhatja a Bitcoin tilalmát. Ez jelentős politikai fordulat lenne, komoly hatásokkal a globális kriptovaluta piacra.

A Bitcoin bányászok bevételei augusztusban 827,56 millió dollárra csökkentek, ami több mint 10,5%-kal alacsonyabb a júliusi 927,35 millió dolláros bevételnél. Ez a Bitcoin bányászok számára a legrosszabb hónapot jelenti 2023 szeptembere óta, amikor 727,79 millió dollárt kerestek.

Kína Bitcoin bányászati részesedése

KriptoTárca.hu vélemény:

A kínai Bitcoin bányászat dominanciája annak ellenére is fennáll, hogy az ország 2021-ben szigorú tilalmat vezetett be a kriptovalutákra. Ez kiemeli a decentralizált hálózatok természetét, ahol a bányászok képesek kijátszani a helyi szabályozásokat, például virtuális magánhálózatok (VPN) használatával, vagy akár rejtett bányászati műveletekkel. Ez a helyzet arra is utal, hogy a kínai kormány szabályozása nem volt teljesen hatékony a bányászat visszaszorításában, annak ellenére, hogy komoly energiakorlátozásokat és más intézkedéseket vezettek be.

A 2025-re tervezett pénzmosás elleni jogszabályok felülvizsgálata tovább szigoríthatja a kriptovaluta tranzakciók felügyeletét, de az is elképzelhető, hogy ez inkább a szabályozott kriptoszolgáltatások felé való nyitás része lesz. Mike Novogratz kijelentései Kína lehetséges „unban”-járól érdekesek, és ha megvalósul, ez a globális piacra nagy hatást gyakorolhat, mivel Kína bányászkapacitása jelentős.

A bányászok bevételeinek csökkenése részben a Bitcoin árfolyamának visszaesésére, illetve a hálózat nehézségének növekedésére vezethető vissza. Mivel az energiaárak is növekedhetnek, ez hosszú távon csökkentheti a kisebb bányászok nyereségességét, különösen akkor, ha nem kerül sor jelentős technológiai fejlesztésekre a bányászat hatékonyságának javítása érdekében.

Hozzászólás írása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkek

Több cikk betöltése Betöltés...Nincs több cikk.