A kriptovilág egyik legismertebb alakja, Michael Saylor ismét megosztotta forradalmi nézeteit a Bitcoinnal kapcsolatban – és ezúttal nem fogta vissza magát. A Digital Assets Summit konferencián 21 „igazságot” sorolt fel a Bitcoinról, melyek túlmutatnak a pénzügyi szférán, és már-már filozófiai síkra emelik a digitális eszközt.
Michael Saylor, a MicroStrategy társalapítója – amely immár „Strategy” néven fut a Nasdaq-on (MSTR/STRK) – a New York-i Digital Assets Summit rendezvényen tartott előadásában lenyűgöző víziót vázolt fel a Bitcoin jövőjéről. A „Bitcoin 21 igazsága” című prezentációjában Saylor nem csupán egy pénzügyi eszközként beszélt a legnagyobb kriptovalutáról, hanem mint ideológiáról, protokollról, digitális gazdasági rendszerről és szuverén értéktárolóról.
Saylor úgy fogalmazott: a Bitcoin „digitális szűkösség”, „digitális arany” és „digitális pénz” egyben – egy tökéletesen etikus, makulátlan és legitim eszköz, amely globálisan, vállalati szinten is működőképes és gyakorlatilag halhatatlan.
Szerinte a Bitcoin „tökéletes pénz” – olyan, amelyre korábban még nem volt lehetőség, hiszen a modern félvezetők, az internet és a kriptográfia nélkül lehetetlen lett volna megalkotni. Hozzátette: az amerikai alkotmányban is csak az aranyat és az ezüstöt ismerik el törvényes pénzként, mivel akkoriban ezek számítottak a leglikvidebb, legkönnyebben cserélhető árucikkeknek. Ugyanakkor ezek sosem voltak „tökéletesek”, hiszen inflációval szemben sebezhetők – a Bitcoin viszont ezt a problémát is kiküszöböli.
A prezentációban elhangzott, hogy a Bitcoin globális természete lehetővé teszi, hogy valaki akár egy nigériai vagy szingapúri partnerrel is közvetlen gazdasági kapcsolatba lépjen, miközben a fizikai eszközök (mint egy raktár vagy műalkotás) karbantartásra szorulnak – a Bitcoin ezzel szemben örök és változatlan.
Saylor külön kiemelte, hogy a Bitcoin már az Egyesült Államok kormányának szemében is stratégiai eszköznek számít. Erre példaként hozta fel Donald Trump elnök legutóbbi rendeletét, amely egy hivatalos „Stratégiai Bitcoin Tartalék” létrehozását irányozza elő – ez az intézkedés újabb legitimációs lépcsőfok lehet a Bitcoin számára.
Az előadás végén Saylor megismételte korábbi – sokak számára ambiciózus – előrejelzését: szerinte a Bitcoin piaci kapitalizációja 20 éven belül elérheti a 13 billió (ezermilliárd) dollárt.
A Strategy továbbra is élen jár a vállalati Bitcoin-vásárlásokban: a vállalat 2020 óta halmozza a digitális vagyont, jelenleg 499 226 BTC-t birtokol, ami március 21-i adatok szerint közel 42 milliárd dollárt ér a BitcoinTreasuries szerint. A cég frissen bejelentett, 711,2 millió dolláros elsőbbségi részvénykibocsátása szinte teljes egészében újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozását szolgálja, a zárás március 25-re várható.
A cég részvényei a cikk írásakor 302,75 dolláron forogtak, míg a Bitcoin árfolyama a Kraken szerint átlépte a 84 ezer dolláros szintet – újabb történelmi mérföldkő a digitális „tökéletes pénz” útján.