Az OKX DeFi szolgáltatásának felfüggesztése jelzi az EU fokozódó kriptoszabályozását
Az egyik legnagyobb kriptotőzsde, az OKX, ideiglenesen szünetelteti decentralizált pénzügyi (DeFi) szolgáltatását, miután az Európai Unió szabályozói vizsgálni kezdték a platformon keresztül zajló tranzakciókat. A döntés hátterében az áll, hogy a tőzsdét egy 1,5 milliárd dolláros hackertámadás utáni pénzmosásban való részvétellel vádolják.
Európai nyomás és hackertámadás
Az OKX hétfőn közleményben jelentette be, hogy elővigyázatosságból felfüggeszti decentralizált tőzsdei (DEX) aggregátor szolgáltatását, amelyet állítólag hackerek használtak lopott eszközök tisztára mosására. A döntés azt követően született meg, hogy az EU felügyeleti szervei fokozták a vizsgálatot a tőzsde Web3 szolgáltatásai felett.
A Bloomberg jelentése szerint az OKX egyik DeFi szolgáltatását arra használták, hogy a februári Bybit hackből származó mintegy 100 millió dollárnyi kriptót mostak tisztára. Az incidens az iparág egyik legnagyobb és legösszetettebb támadásának számít. Az európai hatóságok a pénzügyi szabályozások szigorításának részeként a MiCA (Markets in Cryptoassets) keretrendszer alapján vizsgálják a történteket.
Az OKX reakciója és a DeFi jövője
Az OKX szóvivője szerint a tőzsde nem ért egyet a Bybit állításaival, miszerint a platformot pénzmosásra használták, ugyanakkor nem osztottak meg további részleteket a vitás kérdésről. A vállalat célja, hogy további fejlesztéseket hajtson végre a DeFi szolgáltatásain annak érdekében, hogy azok ne válhassanak illegális tranzakciók eszközévé.
A 2017-ben alapított és a Seychelle-szigeteken bejegyzett OKX a világ egyik vezető kriptotőzsdéje, amely több mint 300 különböző kriptovalutával kínál kereskedést. Web3 platformja jelenleg 100 blokkláncot támogat, és eddig 53 millió egyedi tárcát hoztak létre rajta.
A történtek rávilágítanak arra, hogy a szabályozók egyre szigorúbb ellenőrzés alá vonják a DeFi szektort. Az OKX esete precedenst teremthet más platformok számára is, amelyek decentralizált szolgáltatásokat kínálnak. Az elkövetkező hónapokban várhatóan további szabályozási lépések következnek az EU részéről, amelyek átalakíthatják a kriptovaluta piac működését Európában.