Kriptovaluta hírek

Oroszország 2024 szeptemberében kezdi meg a kriptovaluta-tőzsdék tesztelését határokon átnyúló fizetésekhez

Moszkva, Oroszország – A nyugati szankciók kijátszása érdekében az orosz kormány bejelentette, hogy 2024. szeptember 1-jén elindítja a szabályozott kriptovaluta-tőzsdék próbáját határokon átnyúló fizetésekhez.

A tervet ismerő források szerint Oroszország a Nemzeti Fizetési Kártyarendszerét (NPCS) fogja használni arra, hogy a rubel kriptovalutává történő átváltását megkönnyítse nemzetközi tranzakciókhoz. Az NPCS, amely jelenleg rubelben denominált bankközi elszámolásokat kezel, a kriptovaluta-alapú fizetések tesztelésére lesz adaptálva az Orosz Központi Bank felügyelete alatt.

A döntés azt követően született, hogy az orosz vállalkozások külföldi tevékenységeit egyre nehezebb fenntartani az Egyesült Államok és szövetségesei által a 2022-es ukrajnai inváziót követően bevezetett széleskörű pénzügyi szankciók miatt. „Még nem találtunk megoldást erre” – ismerte el Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter.

Az orosz központi bank korábban teljesen be akarta tiltani a kriptovaluta tevékenységeket, hivatkozva a pénzügyi stabilitással és az illegális tevékenységekkel kapcsolatos aggodalmakra. Azonban mostanra megváltozott a narratíva, és a kormány a digitális eszközöket potenciális eszközként tekinti a szankciók hatásának enyhítésére.

„A döntés mögött meghúzódó sürgető szükséglet nyilvánvaló” – mondta egy szakértő, aki névtelenséget kért. „Az orosz cégek egyre nehezebben tudnak külföldi beszállítókat fizetni és exportjaikért pénzt kapni, különösen mióta az Egyesült Államok júniusban kibővítette azon kritériumait, amelyek alapján célba veszi azokat a külföldi bankokat, amelyek Oroszországgal dolgoznak együtt.”

A közelgő tesztek részei a BRICS országok (Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika) azon szélesebb körű erőfeszítéseinek, amelyek célja az amerikai dollártól való függés csökkentése a nemzetközi kereskedelemben, amit „de-dollarizációnak” neveznek. A BRICS szövetség aktívan kutatja az alternatív fizetési rendszereket, beleértve a kriptovaluták potenciális használatát is, hogy megvédje gazdaságaikat az amerikai pénzügyi befolyástól.

Hozzászólás írása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkek

Több cikk betöltése Betöltés...Nincs több cikk.