USDT eladás – kínai részvény vétel?
Az egyik legjobb mérőszám, amely a kriptovaluták iránti keresletet méri, arra utal, hogy egyes kínai befektetők elfordulnak a digitális eszközöktől, és visszatérnek az ország növekvő részvénypiacához.
Noha Kína 2021-ben betiltotta a kriptokereskedést, számos szárazföldi lakos továbbra is külföldi számlák és tőzsdék segítségével vásárol és ad el digitális valutákat, részben azért, hogy elkerüljék a tőkekorlátozásokat és offshore helyszínekre mozgassák eszközeiket.
A Tether USDT stabilcoinja, a világ leggyakrabban használt kriptovalutája, időnként árengedménnyel kereskedett a dollárhoz képest szeptember vége óta – állítja Dessislava Aubert, a Kaiko nevű blokklánc-adatokat elemző cég vezető kutatója. Az árengedmény megjelenése egybeesett a kínai központi bank azon enyhítő intézkedéseivel, amelyek a romló gazdasági kilátások visszafordítására irányultak, és ennek hatására a részvényárak megugrottak.
A stabilcoinok olyan kriptovaluták, amelyek értékét általában 1:1 arányban rögzítik olyan eszközökhöz, mint például a dollár. Ezeket tranzakciók lebonyolítására és menedékként használják az olyan tokenekkel, mint a Bitcoin, gyakran előforduló árfolyamingadozások elkerülése érdekében.
Miért váltják fiat-ra az USDT stabilcoinokat? Részvényt vesznek belőle
„Ha a kereskedők igyekeznek visszatérni a fiat valutára, feltételezhetjük, hogy pánikszerűen vásárolják a kínai részvényeket” – mondta Livio Weng, a hongkongi székhelyű Hashkey kriptotőzsde vezérigazgatója.
A tiltás miatt a kriptotőzsdéken nincs USDT/renminbi kereskedési pár, így a dollár vált a tevékenység de facto mérőszámává – tette hozzá Kaiko Aubertje. Az enyhe árengedmény arra utal, hogy nagyobb a kereslet a dollár iránt, és többen adnak el Tethert.
Bár nehéz pontosan mérni, mekkora az USDT eladási nyomása a kínai befektetők részéről a tőzsdéken, más platformok tisztább képet adnak. A Binance peer-to-peer piactere szerint a kínai jüan kereskedők 6,78-6,98 jüan közötti árfolyamon kínálnak USDT-t az OTC piacon, míg az offshore jüan árfolyama 7,07 a dollárhoz képest a hagyományos valutapiacon.
„Láthatjuk a korrelációt az onshore A részvények kereskedés iránti keresletével” – mondta Annabelle Huang, a szingapúri Amber Group digitális eszközökkel foglalkozó befektetési cég ügyvezető partnere. Egyes brókercégek még a közelmúltbeli kínai aranyheti ünnepek alatt is nyitva voltak, hogy „új ügyfeleket toborozzanak” – tette hozzá.
A keresletet nem csupán a lakossági befektetők hajtják – állítja Laura Vidiella del Blanco, a New York-i székhelyű MNNC Group kriptohedge fund üzletfejlesztési és stratégiai vezetője. A cég néhány intézményi befektetője átcsoportosítja az eszközallokációkat a kínai részvények irányába.
A Shanghai Composite Index 21%-ot emelkedett szeptember 23. és szeptember 30. között, mielőtt a kínai piac lezárt az ünnepekre. Az index további 8%-ot ugrott, amikor hétfőn újra megnyílt a kereskedés.
„Többnyire Ázsiában tevékenykedő, a piacot jól ismerő allokátorokról van szó, akik a digitális eszközökön kívül többféle stratégiával rendelkeznek” – mondta Vidiella del Blanco.
A Chainalysis Inc. blokklánc-elemző cég becslései szerint a kínai OTC brókerek „példátlan” beáramlást tapasztalnak az idei évben, ami azt jelzi, hogy a kínai befektetők erőteljes keresletet mutatnak a kriptovaluták iránt a tiltás ellenére is.
„Talán ez az első alkalom, hogy az emberek azt kívánják, bárcsak rövidebb lenne a nemzeti ünnep – igazán elképesztő mozgás” – mondta Amber Huangja.